Доступність посилання

Київ. Ранок 4 липня 2025 року. Згорілі автомобілі і пошкоджений навчальний заклад внаслідок російської повтіряної атаки
Київ. Ранок 4 липня 2025 року. Згорілі автомобілі і пошкоджений навчальний заклад внаслідок російської повтіряної атаки

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Генштаб ЗСУ: з початку доби на фронті було 140 боїв, понад 40 з них – на Покровському напрямку

З початку доби на фронті відбулося 140 бойових зіткнень, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«З початку доби відбулося 140 бойових зіткнень, противник завдав двох ракетних та 50 авіаційних ударів, застосувавши сім ракет та 60 керованих авіабомб, використав для ударів 1206 дронів-камікадзе, здійснив майже 4000 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів», – йдеться у зведенні.

За даними штабу, найбільше атак противника було на Покровському напрямку – 41 штурмова та наступальна дія, бої не вщухають до цього часу у чотирьох локаціях.

Дещо збільшили свою активність війська РФ на Південно-Слобожанському напрямку, де 19 разів атакували у районах Глибокого, Зеленого, Вовчанська, Мілового, Амбарного та в бік Митрофанівки, три боєзіткнення триває до цього часу.

На Лиманському – сили РФ 14 разів штурмували позиції українських захисників поблизу 11 населених пунктів, п’ять боєзіткнень триває до цього часу.

Противник також продовжує свої атаки на Північно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

На Гуляйпільському напрямку противник наступальних дій не проводив.

Конгресмен закликав Трампа провести екстрений брифінг щодо військової допомоги Україні

Конгресмен, член Палати представників США від Республіканської партії Браян Фіцпатрік надіслав звернення до президента США Дональда Трампа з вимогою провести екстрений брифінг щодо зупинки поставок озброєння та боєприпасів Україні.Свій лист конгресмен опублікував у соцмережі X.

«Сьогодні я закликав президента висловити моє серйозне занепокоєння повідомленнями про те, що Сполучені Штати утримують критично важливі оборонні матеріали, які вони пообіцяли надати Україні. Це відбувається в той час, коли Росія здійснює найбільшу повітряну атаку з початку війни, випустивши понад 500 одиниць зброї по цивільних об'єктах за один тиждень», – написав він у соцмережі Х.

Фіцпатрік зазначив, що Міноборони та адміністрація президента мають забезпечити, щоб США залишалися повністю відданими забезпеченню України ресурсами, які їй терміново потрібні для захисту.

«Сполучені Штати повинні продовжувати чітко і цілеспрямовано лідирувати. Не може бути половинчастих заходів у захисті свободи. Ми повинні, як і завжди, відстоювати мир через силу», – йдеться у листі конгресмена.

2 липня Білий дім заявив про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.

За даними медіа, йдеться про призупинення постачань десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot, десятків переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, а також ракет AIM.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Водночас у Кремлі стверджують, що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

Через атаку РФ на Оріхів поранена 70-річна жінка – Федоров

Унаслідок російської атаки на Оріхів Запорізької області поранена 70-річна жінка, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.

«Росіяни ствольною артилерією ударили по приватному сектору. Внаслідок влучання пошкоджено будинок. Пораненій жінці надається вся необхідна допомога», – написав він у телеграмі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

В УПЦ (МП) заявляють, що в Онуфрія немає паспорта Росії

В Українській православній церкві (Московського патріархату) заявляють, що митрополит Онуфрій має лише паспорт громадянина України.

«Митрополит Онуфрій роз’яснював, що має лише паспорт громадянина України. Окрім українського, ніяких інших паспортів, у тому числі Російської Федерації, не має. Він вже роз’яснював, що ніколи не звертався до державних органів інших держав про набуття іншого громадянства», – заявив митрополит Климент у коментарі Бі-Бі-Сі, повідомляє сайт церкви.

Щодо подальших дій Климент зазначив, що всі дії будуть «виключно в межах українського законодавства».

Служба безпеки України заявляла, що за її матеріалами припинене українське громадянство Ореста Березовського, відомого як митрополит УПЦ (МП) Онуфрій. СБУ стверджує, що Онуфрій добровільно отримав громадянство РФ у 2002 році. Про вказане він не повідомив уповноважені органи влади України.

У травні в Україні почали перевірку Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) на предмет зв’язків із Росією.

Тоді сплинув дев’ятимісячний термін, який законом був відведений церкві на те, щоб довести відсутність зв’язків із Росією.

СБУ підозрює експосадовця Міноборони в зловживаннях на закупівлях гвинтівок

Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора повідомила про підозру колишньому посадовцю Міністерства оборони у привласненні 33 мільйонів гривень на закупівлі озброєння для Збройних сил України. Про це відомство, а також генеральний прокурор Руслан Кравченко, повідомили 2 липня.

Ймовірне розкрадання мало місце під час придбання великокаліберних гвинтівок для ЗСУ з березня 2022 по травень 2023 року.

За даними слідства та військової контррозвідки СБУ, до оборудки причетні колишній директор одного з департаментів Міноборони та керівник приватного підприємства, які навесні 2022 року уклали контракт на поставку 1 125 гвинтівок для потреб фронту.

«Далі підприємці відвантажили оборонному відомству заявлену кількість стрілецької зброї, але не у повній комплектації, як передбачалося контрактом. Посадовець Міноборони безпідставно погодив таку поставку. Більше того, він не уклав з підрядником додаткову угоду на зменшення вартості озброєння у зв’язку з відсутністю всіх комплектуючих», – йдеться в повідомленні.

Згодом, додає служба, колишній чиновник та гендиректор компанії-постачальника вивели «заощаджені» кошти в тінь.

СБУ повідомила двом фігурантам про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та привласненні майна. Зараз вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

У разі обвинувального вироку підозрюваним загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. СБУ зазначає, що триває експертиза на відповідність поставлених гвинтівок тактико-технічним характеристикам.

У червні співробітники ДБР повідомили про розслідування схеми з розкрадання бюджетних коштів, виділених на закупівлю продуктів для військових Збройних Сил України та курсантів.

Супутникові фото свідчать про пошкодження на заводі з виробництва «Шахедів» в Іжевську після удару

Супутник Planet Labs 2 липня зафіксував наслідки української атаки на російський електромеханічний завод «Купол», розташований в місті Іжевськ, який виробляє дрони-камікадзе.

Відповідно до супутникових знімків, доступ до яких проєкт Радіо Свобода «Схеми» отримав від естонського видання Delfi, частина даху однієї з будівель військового заводу повністю зруйнована.

1 липня в Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що Служба безпеки України, разом із іншими підрозділами Сил оборони, завдали удару по іжевському заводу «в рамках зниження спроможностей протиповітряної оборони противника». У Генштабі заявили, що українські військові влучили в корпус №1 на майданчику №1, що спричинило пожежу.

Це підтверджує і російське видання ASTRA з посиланням на джерела в російських екстрених службах – там зазначили, що в пошкодженій будівлі 1-го корпусу заводу виготовляли дрони-«камікадзе».

Зокрема, підприємство виробляє безпілотники типу «Шахед». Про те, як РФ модернізує безпілотники, якими атакує Україну, у своєму матеріалі вже розповідали «Схеми» (Радіо Свобода). Зокрема, журналісти згадували, що серійні номери «Шахедів», зроблених в Іжевську, вже сягнули понад 9 тисяч, а маркують такі БпЛА білим кольором.

«Купол» також виробляє й інші ударні безпілотники – «Гарпія-А1». Цей завод виконує замовлення Міністерства оборони РФ і, за даними ЗМІ, поміж іншого випускає й зенітно-ракетні комплекси «Тор-М2Е» та мішенно-тренувальні комплекси «Саман-М1» й «Ад’ютант».

Увечері 1 липня голова російського регіону Удмуртія, столицею якого є Іжевськ, Олександр Бречалов визнав, що пошкоджень зазнало місцеве «оборонне підприємство». Російський чиновник також зазначив, що внаслідок атаки на завод постраждали 45 людей, троє з них – загинули.

Ось чому Україна виходить із конвенції про заборону протипіхотних мін. Три моменти

Україна заявила про вихід із Оттавської конвенції – міжнародного договору, який забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін. Президент підписав відповідний указ. Адже, каже, Росія «ніколи не була учасницею цієї конвенції та надзвичайно цинічно використовує протипіхотні міни» під час великої війни проти України.

  • Чому саме зараз?
  • І чи вдасться це Україні, адже норми конвенції не передбачають вихід для країн, які перебувають у збройному конфлікті?
  • Чи може змінити використання протипіхотних мін ситуацію на фронті?

Деталі тут

Говорили і про Україну. Непублічні подробиці розмови Макрона з Путіним

1 липня Кремль, а згодом і Єлисейський палац повідомили про телефонну розмову Володимира Путіна й Емманюеля Макрона. Французький президент відновив контакт із російським колегою після трирічної перерви, намагаючись зрозуміти, чи є шанс на припинення вогню, від якого відмовляється Росія, і на дипломатичне врегулювання війни в Україні.

Чим завершилася розмова й чи була ця дипломатична спроба Макрона вдалою? Радіо Свобода з’ясувало подробиці переговорів, не згадані в офіційних повідомленнях сторін.

Сибіга: Україні потрібно більше систем ППО і снарядів, «ми готові купувати або орендувати»

Росія відкидає мирні зусилля, заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга 2 липня, посилаючись на останні російські атаки.

За його словами, протягом червня Росія випустила понад 330 ракет, в тому числі майже 80 балістичних, по українських містах і громадах, а також застосувала понад 5 тисяч ударних дронів та 5 тисяч керованих авіабомб.

«Цей масштаб терору демонструє, що Росія грубо відкидає мирні зусилля під проводом США та заклик до припинення вбивств як першого кроку до мирного врегулювання. Єдиний спосіб змусити Росію припинити війну — це посилити тиск на Москву та зміцнити Україну», – заявив він.

На думку міністра, настільки масштабні атаки доводять нагальність подальшого посилення протиповітряної оборони України:

«Нам потрібно більше систем і боєприпасів. Ми також готові купувати або орендувати їх».

Голова МЗС також закликав до збільшення інвестицій у виробництво в Україні, в тому числі дрони-перехоплювачі та засоби протиповітряної оборони. Він вказав на те, що Україна активно працює над розвитком власних спрожностей, але потребує підтримки.

«За даними ООН, кількість жертв серед цивільних в Україні зросла на 37% за останні півроку. Зараз не час для слабких рішень. Зараз час продемонструвати силу та послати правильні сигнали Москві», – додав він.

Раніше телеканал CBS із посиланням на заяву представника Блого дому повідомив, що Сполучені Штати зупиняють постачання деяких типів озброєнь Україні. Про які типи зброї йдеться, офіційно не повідомляється. За даними NBC News, що посилається на свої контакти в Пентагоні та Конгресі, міністр оборони США Піт Геґсет дав вказівку зупинити надсилання в Україну партії ракет і боєприпасів. Серед них ракети-перехоплювачі для систем ППО Patriot, снаряди для гаубиць, ракети Hellfire, ракети «повітря-повітря». Це озброєння виділялися в межах пакета допомоги Україні, схваленого адміністрацією Джо Байдена.

Пауза в постачанні озброєнь триватиме до завершення оцінки стану американських арсеналів озброєнь, розпочатої кілька тижнів тому за вказівкою міністра оборони США. Американські запаси зброї скоротилися внаслідок постачання озброєнь Україні та активного їх використання на Близькому Сході під час операцій проти хуситів і відбиття іранських повітряних ударів по Ізраїлю й інших союзниках США.

Міністерство оборони України заявило, що українська сторона не отримувала від США офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги. За повідомленням, Київ зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань.

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість надання Україні додаткових систем Patriot.

Ігнат: Україна має системи ППО з різних країн, але частка американської зброї «доволі велика»

Україна продовжить мати дефіцит засобів перехоплення, якщо масовані атаки Росії триватимуть, заявив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі Радіо Донбас Реалії.

Таким чином він відповів на питання про те, які системи протиповітряної оборони є найбільш критичними для Повітряних сил. За словами Ігната, Україна має достатньо європейських аналогів.

«У нас сьогодні є різні комплекси, представлені різними країнами. Це і Німеччина, і Велика Британія, і, зрозуміло, Сполучені Штати Америки. Частка американської зброї доволі-таки велика. Я не хочу говорити про якусь критичність», – сказав він.

Ігнат зазначив, що протягом останніх місяців Україна мусила відбивати «одні з наймасованіших» атак Росії. Зокрема, рекордну кількість повітряних цілей фіксували 25, 26, 27 травня, а згодом – у червні.

«І один із них, 537 засобів повітряного нападу, теж відбили. На жаль, були руйнування, на жаль, були втрати, але відсоток збиття доволі-таки високий. Це я до того веду, що дефіцит засобів перехоплення, дефіцит озброєння – він був, є і буде завжди для нас, якщо Росія буде збільшувати ці атаки», – констатував речник Повітряних сил.

Він додав, що Україна розраховує на підтримку країн, які надають це озброєння, і робитиме зі свого боку все, «щоб у себе створювати відповідні засоби для відбиття повітряного нападу».

Раніше телеканал CBS із посиланням на заяву представника Блого дому повідомив, що Сполучені Штати зупиняють постачання деяких типів озброєнь Україні.

Про які типи зброї йдеться, офіційно не повідомляється. За даними NBC News, що посилається на свої контакти в Пентагоні та Конгресі, міністр оборони США Піт Геґсет дав вказівку зупинити надсилання в Україну партії ракет і боєприпасів. Серед них ракети-перехоплювачі для систем ППО Patriot, снаряди для гаубиць, ракети Hellfire, ракети «повітря-повітря». Це озброєння виділялися в межах пакета допомоги Україні, схваленого адміністрацією Джо Байдена.

Пауза в постачанні озброєнь триватиме до завершення оцінки стану американських арсеналів озброєнь, розпочатої кілька тижнів тому за вказівкою міністра оборони США. Американські запаси зброї скоротилися внаслідок постачання озброєнь Україні та активного їх використання на Близькому Сході під час операцій проти хуситів і відбиття іранських повітряних ударів по Ізраїлю й інших союзниках США.

Міністерство оборони України заявило, що українська сторона не отримувала від США офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги. За повідомленням, Київ зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань.

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість надання Україні додаткових систем Patriot.

Скандальний законопроєкт про закупівлі в оборонці: спроба реформ чи захист «своїх»?

Депутати президентської фракції «Слуга народу» хочуть «легалізувати корупцію в оборонці» – таку заяву зробили у Центрі протидії корупції. Все через законопроєкт про підтримку підприємств оборонно-промислового комплексу, який днями зареєстрували 126 народних депутатів, більшість зі «Слуги народу». У ЦПК цей документ вже охрестили «найкорупційнішим законопроєктом цього скликання».

Що ховається за новим документом та чи дійсно він допоможе оборонно-промисловому комплексу України?

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода:

Російський дрон атакував Сумську громаду, є влучання – Григоров

Російський дрон атакував Сумську громаду, є влучання, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.

«Близько 18:00 ворожий БпЛА атакував Сумську громаду. Є влучання у Ковпаківському районі обласного центру. Попередньо, обійшлося без постраждалих», – написав він у телеграмі.

За його словами, вибуховою хвилею пошкоджено вікна маршрутки, яка в момент атаки проїжджала повз: водій оперативно відʼїхав на безпечну відстань і висадив пасажирів – ніхто з них не постраждав.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський про постачання США оборонної підтримки: «усі деталі з’ясовуються»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на робочих рівнях між Україною та США з’ясовуються усі деталі щодо постачання оборонної підтримки.

«Сьогодні були доповіді міністрів оборони та закордонних справ України. Зокрема, по відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Зараз на робочих рівнях між Україною та Сполученими Штатами з’ясовують усі деталі по постачанню оборонної підтримки, у тому числі компонента ППО. Так чи інакше маємо забезпечити захист для наших людей», – сказав він у своєму відеозверненні.

Також, за його словами, сьогодні ж обговорили наступні кроки у відносинах з Європейським союзом – на це півріччя головування Данії.

2 липня Білий дім заявив про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.

За даними медіа, йдеться про призупинення постачань десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot, десятків переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, а також ракет AIM.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Водночас у Кремлі стверджують,що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

Закупівлі комплектування для літаків: суд призначив застави помічнику нардепа та підприємцю – САП

Вищий антикорупційний суд обрав два запобіжних заходи у справі про ймовірні зловживання під час закупівлі комплектування для військових літаків. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура 2 липня.

За повідомленням, слідчий суддя застосував запобіжні заходи на клопотання детективів НАБУ, погоджені прокурором САП, до помічника депутата та власника приватного товариства.

Їх підозрюють у заволодінні коштами Міністерства оборони України під час закупівлі комплектування, а саме шин для військової авіації, що завдало збитків державі на майже 26 мільйонів гривень.

«Рішенням суду помічнику чинного нардепа визначено заставу в розмірі 8 мільйонів гривень, власнику приватного товариства – 8,5 мільйона гривень».

Суд також поклав на обох підозрюваних відповідні процесуальні обов’язки, додає прокуратура.

26 червня стало відомо, що детективи НАБУ повідомили про нові підозри в справі щодо заволодіння коштами Міністерства оборони під час закупівлі авіаційного комплектування. Серед фігурантів – чинний помічник народного депутата.

Йдеться про закупівлі шин для військової авіації, які, за даними САП, завдали збитків державі на 27,3 мільйона гривень.

Прокуратура уточнює, що керівникам підрозділів Сил логістики ЗСУ в цій же справі повідомили про підозру в листопаді 2024 року.

ОВА: на Нікопольщині через атаки РФ постраждали семеро людей, більшість госпіталізовані

На Нікопольщині через російські атаки постраждали семеро людей – п'ятеро госпіталізовані, серед них – 17-річна дівчина, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Він зазначив, що населені пункти Нікопольського району російська армія атакувала безпілотниками та артилерією, сталося кілька пожеж.

«Зокрема, горіло поле з пшеницею. Всі займання рятувальники приборкали. Пошкоджені 2 приватні будинки, 3 господарські споруди, ще одна – знищена. Понівечені авто, гараж, підприємство, інфраструктура», – написав він у телеграмі.

Також, за його словами, сили РФ атакували КАБами Синельниківщину – у Межівській громаді потрощені майже три десятки будинків, дві машини, будівлі, що не експлуатувалися.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Синєгубов: двоє чоловіків постраждали на Харківщині через атаки FPV-дронів

Двоє людей зазнали поранень через російські удари в Харківській області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 2 липня.

За його даними, 64-річний чоловік зазнав поранень у селі Веселе Липецької громади. Також 20-річний чоловік був травмований у селі Шестакове Старосалтівської громади.

«Обох постраждалих госпіталізували з вибуховими пораненнями. Медики надають усю необхідну допомогу», – додав Синєгубов.

Раніше 2 липня голова області повідомив, що напередодні внаслідок обстрілів Харківщини постраждали четверо людей. З них троє перебувають у стані середньої тяжкості: 90-річний чоловік зазнав перелому стегна, ще двоє людей – з вибуховими пораненнями.

«Четверта постраждала – в легкому стані, вона мала гостру реакцію на стрес», – додав він.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Частина військової допомоги від США була зупинена вже на шляху до України – FT

США ухвалили рішення про призупинення постачань зброї до України ще на початку червня, але воно набуло чинності лише зараз. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерело, обізнане з цим питанням.

Видання пише, що деякі постачання військової допомоги вже були спрямовані до України, коли їх зупинили.

За словами офіційних осіб, йдеться про призупинення постачань десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot, десятків переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, а також ракети AIM, що запускаються українськими винищувачами NASAMS і F-16.

Зазначається, що були затримані протитанкові системи, такі як гранатомет АТ4 та близько 250 снарядів GMLRS, які використовуються для точного ураження наземних цілей на великих відстанях.

Раніше Білий дім заявив про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Водночас у Кремлі стверджують,що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

Генсек НАТО відреагував на повідомлення про зупинку поставок зі США деяких типів озброєнь

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна у «короткостроковій перспективі» не зможе обійтися без допомоги партнерів, зокрема від США.

«У короткостроковій перспективі Україна не зможе обійтися без усієї підтримки, яку вона може отримати, коли йдеться про боєприпаси та системи протиповітряної оборони», – сказав він в інтерв'ю телеканалу Fox News.

Рютте заявив, що він розуміє, що США повинні дбати про свої запас, але водночас слід мати «певну гучність у цьому питанні».

За його словами, допомога Україні з боку європейських партнерів вже цього року сягає 45 млрд, але вона не є негайною, та вони не можуть без «практичної підтримки США».

«В інтересах США – не програти війну в Україні. Мати Росію на кордонах з Європою – це небезпека. Безпека Європи – це безпека США, все цілком взаємопов’язано », – додав він.

Раніше Білий дім заявив про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце». Але Вашингтон відмовився підтвердити, які саме системи озброєнь були зупинені.

За даними медіа, йдеться про призупинення постачань десятків ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot, десятків переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger, високоточних артилерійських снарядів, понад 100 ракет Hellfire, а також ракет AIM.

Читайте також: Частина військової допомоги від США була зупинена вже на шляху до України – FT

Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Водночас у Кремлі стверджують,що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

Кремль відреагував на зупинку США постачання деяких видів зброї Україні

Речник Кремля Дмитро Пєсков 2 липня заявив, що «чим менше озброєння буде поставлено Україні, тим швидше завершиться спеціальна військова операція» (так у Росії називають війну проти України).

Так речник російського президента Володимира Путіна відреагував на заяву Білого дому про те, що Сполучені Штати зупиняють поставки деяких видів зброї, обіцяної за часів адміністрації Байдена Україні для використання у війні з Росією, після того, як Пентагон підтвердив, що запаси США занадто скоротилися.

Речниця Білого дому Анна Келлі заявила, що після огляду Міністерством оборони військової підтримки США іншим країнам ухвалили рішення «поставити інтереси Америки на перше місце».

Про які типи зброї йдеться, офіційно не повідомляють. За даними NBC News, що посилається на свої контакти в Пентагоні й Конгресі, міністр оборони США Піт Геґсет дав вказівку зупинити надсилання в Україну партії ракет і боєприпасів. Серед них ракети-перехоплювачі для систем ППО Patriot, снаряди для гаубиць, ракети Hellfire, ракети «повітря-повітря».

Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість надання Україні додаткових систем Patriot.

Водночас Сполучені Штати, які надали Україні зброї і військової допомоги на суму понад 66 мільярдів доларів із моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, закликали союзників, щоб ті надали Україні системи протиповітряної оборони й інше обладнання. Але багато хто неохоче відмовляється від своїх високотехнологічних систем, особливо країни Східної Європи, які також відчувають загрозу з боку Росії.

Раніше сьогодні Міністерство закордонних справ України повідомило, що до МЗС на доручення міністра Андрія Сибіги 2 липня був запрошений тимчасовий повірений у справах США в Україні Джон Гінкель, і «ключовою темою розмови стала військова допомога США й оборонна співпраця двох держав на тлі ескалації Росією агресії і терору проти України».

Українська сторона наголосила, що будь-яка затримка чи зволікання з підтримкою оборонних спроможностей України «лише спонукатиме агресора продовжувати війну і терор, а не шукати миру».

Міністерство оборони України повідомило, що українська сторона не отримувала від США офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги.

«Українська сторона звернула увагу на повідомлення щодо затримки постачання певних елементів виділених раніше пакетів оборонної допомоги від Сполучених Штатів і зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань», – йдеться в повідомленні.

Міністерство оборони України, зокрема, запросило телефонну розмову з колегами зі США «для додаткового уточнення деталей».

Американський Інститут вивчення війни у травні заявляв, що російський лідер Володимир Путін намагається переконати Захід зупинити підтримку України.

ISW раніше неодноразово наголошував, що Росія просуває вимоги, рівносильні повній капітуляції України, і що РФ продовжуватиме просувати цю мету доти, доки Путін вірить, що може військовим шляхом перемогти в Україні. Щоб змінити це, зазначають аналітики, потрібна подальша підтримка України Заходом, зокрема США.

Речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв’ю британській телекомпанії Sky News, опублікованому 20 червня, заявив, що Росія не має наміру укладати перемир’я з Україною, як пропонували, зокрема США, оскільки має «стратегічну перевагу» у війні.

США призупиняють частину поставок зброї до України: наслідки

США призупиняють постачання деякої зброї, яку раніше обіцяли Україні за адміністрації попереднього президента Джо Байдена, після того як Пентагон виявив, що американські запаси надто знизилися.

У Кремлі привітали таке рішення.

Міністерство оборони України заявило, що його не інформували про зупинку і уточнює статус поставок.

А Міністерство закордонних справ запросило на розмову тимчасового повіреного у справах США в Україні.

Які це може мати наслідки?

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG