ЄС вирішив надати Україні 76 мільйонів євро на євроколію між Львовом і кордоном з Польщею – Кулеба

За його словами, це перша повноцінна ділянка майбутнього прямого залізничного з’єднання європейською колією з Європою

Європейський Союз вирішив надати Україні 76 мільйонів євро грантової допомоги для будівництва євроколії між Львовом і кордоном з Польщею, повідомив у телеграмі Завдяки реалізації проєкту поїзди з України зможуть курсувати до Польщі та країн ЄС без зупинок і зміни візків, а також без пересадок. Це суттєво скоротить час у дорозі як для пасажирів, так і для вантажів. Крім того, євроколія відкриє нові можливості для інтермодальних перевезень і транзиту, зменшивши навантаження на автомобільні пункти пропуску.

Загалом ЄС відібрав 94 транспортні проєкти для фінансування. Проєкт Укрзалізниці «Скнилів – Мостиська ІІ» увійшов до топ-10 пріоритетних проєктів, які цього року погодився підтримати CEF. Це підкреслює важливість і високий пріоритет нашого проєкту для європейських партнерів.

Найбільшу частку фінансування отримає саме залізнична галузь — 77% від загального бюджету програми буде спрямовано на модернізацію залізничної інфраструктури Європи.

Нагадаємо, раніше Укрзалізниця вже перенесла пункт прикордонного контролю з кордону до станції Мостиська ІІ— це рішення дозволило спростити й прискорити оформлення поїздів. Також на завершальному етапі — будівництво євроколії між Ужгородом та Чопом. Обидва ці проєкти реалізуються за підтримки CEF та Європейського інвестиційного банку.віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

За його словами, це перша повноцінна ділянка майбутнього прямого залізничного з’єднання європейською колією з Європою: Скнилів – Мостиська ІІ, зі стандартом колії 1435 мм.

«Євроколія – це коротший час у дорозі, нові можливості для транзиту, розвантаження пунктів пропуску. І водночас – це інвестиція в економічну стійкість України, розвиток торгівлі, підсилення експорту, нові можливості для бізнесу та логістики. Це чіткий сигнал, що Україна вже частина європейської транспортної мережі, і наша інтеграція відбувається не колись у майбутньому, вона триває зараз», – написав Кулеба.

В «Укрзалізниці» заявили, що завдяки реалізації проєкту поїзди з України зможуть курсувати до Польщі та країн ЄС без зупинок і зміни візків, а також без пересадок – це суттєво скоротить час у дорозі як для пасажирів, так і для вантажів.

Загалом Європейська комісія обрала 94 транспортні проєктидля отримання майже 2,8 мільярда євро грантів ЄС у рамках Механізму об’єднання Європи (CEF). Проєкт Укрзалізниці «Скнилів – Мостиська ІІ» увійшов до топ-10 пріоритетних проєктів, які цього року погодився підтримати CEF.

Історично Україна успадкувала від Російської імперії та Радянського Союзу ширшу аніж у Європі залізничну колію. Зараз, коли Україна хоче приєднатися до Євросоюзу, вона також хоче вирішити проблему стандарту залізничної колії. Ширина української колії – 1520 міліметрів – відрізняється від європейської колії – 1435 міліметрів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українська залізниця йде до Європи. А Росія їй заважає?