Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що не виключає постачання далекобійних крилатих ракет Taurus Україні, про які неодноразово просив Київ.
«Це є і залишається варіантом», – сказав Мерц в інтерв’ю німецькому мовнику ARD.
При цьому він наголосив, що Німеччина не стане стороною війни в разі постачання цих ракет, як раніше заявляв російський лідер Володимир Путін.
«Німеччина не стане стороною у війні. Те, що він щойно сказав, те, що ви тут процитували, – цього не станеться», – сказав канцлер.
Він зазначив, що системи Taurus є складними, і їхнє обслуговування потребує тривалого навчання українських військових – щонайменше шість місяців.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пісторіус каже, що Німеччина не розглядає надання Україні Taurus«Завжди було зрозуміло: якщо ми поставляємо Taurus, то цю зброю будуть використовувати не німецькі солдати, а українські. Так само з іншими крилатими ракетами, які постачають Велика Британія чи Франція», – сказав канцлер.
Мерц також заявив, що Німеччина більше не буде публічно оголошувати, яку зброю передає Україні, «щоб у Путіна була певна невизначеність щодо того, що ми робимо у військовому плані».
Путін неодноразово застерігав Німеччину від передачі Україні ракет Taurus. Зокрема, у червні він попередив, що такі поставки стануть «прямим втручанням» Німеччини у війну і завдадуть серйозної шкоди її відносинам із РФ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Тауруси» для України. Канцлер Мерц оживив дискусію?Наприкінці травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що надання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus є «в межах можливого». Проте у червні міністр оборони Борис Пісторіус після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським казав, що Німеччина наразі не розглядає передачу Україні далекобійних крилатих ракет Taurus.
Попередній канцлер Німеччини Олаф Шольц відкидав можливість постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Він неодноразово говорив, що Німеччина не даватиме дозволу ЗСУ на удари вглиб Росії і не планує постачання своїх ракет в Україну.
Мерц, обраний канцлером на початку травня 2025 року, заявив, що Німеччина «зробить усе можливе», щоб продовжити надавати підтримку Україні. 26 травня він сказав, що Німеччина, Велика Британія, Франція і США зняли обмеження на дальність зброї, яка була поставлена Україні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Дорогий Фрідріху»: чи домовився Зеленський у Берліні про «Тауруси» і що про це знають у Москві