Україна продовжить мати дефіцит засобів перехоплення, якщо масовані атаки Росії триватимуть, заявив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Донбас Реалії.
Таким чином він відповів на питання про те, які системи протиповітряної оборони є найбільш критичними для Повітряних сил. За словами Ігната, Україна має достатньо європейських аналогів.
«У нас сьогодні є різні комплекси, представлені різними країнами. Це і Німеччина, і Велика Британія, і, зрозуміло, Сполучені Штати Америки. Частка американської зброї доволі-таки велика. Я не хочу говорити про якусь критичність», – сказав він.
Ігнат зазначив, що протягом останніх місяців Україна мусила відбивати «одні з наймасованіших» атак Росії. Зокрема, рекордну кількість повітряних цілей фіксували 25, 26, 27 травня, а згодом – у червні.
Читайте також: У Міноборони України прокоментували повідомлення про зупинку поставок зі США деяких типів озброєнь
«І один із них, 537 засобів повітряного нападу, теж відбили. На жаль, були руйнування, на жаль, були втрати, але відсоток збиття доволі-таки високий. Це я до того веду, що дефіцит засобів перехоплення, дефіцит озброєння – він був, є і буде завжди для нас, якщо Росія буде збільшувати ці атаки», – констатував речник Повітряних сил.
Він додав, що Україна розраховує на підтримку країн, які надають це озброєння, і робитиме зі свого боку все, «щоб у себе створювати відповідні засоби для відбиття повітряного нападу».
Раніше телеканал CBS із посиланням на заяву представника Блого дому повідомив, що Сполучені Штати зупиняють постачання деяких типів озброєнь Україні.
Про які типи зброї йдеться, офіційно не повідомляється. За даними NBC News, що посилається на свої контакти в Пентагоні та Конгресі, міністр оборони США Піт Геґсет дав вказівку зупинити надсилання в Україну партії ракет і боєприпасів. Серед них ракети-перехоплювачі для систем ППО Patriot, снаряди для гаубиць, ракети Hellfire, ракети «повітря-повітря». Це озброєння виділялися в межах пакета допомоги Україні, схваленого адміністрацією Джо Байдена.
Читайте також: МЗС України запросило американського дипломата на розмову про військову допомогу США
Пауза в постачанні озброєнь триватиме до завершення оцінки стану американських арсеналів озброєнь, розпочатої кілька тижнів тому за вказівкою міністра оборони США. Американські запаси зброї скоротилися внаслідок постачання озброєнь Україні та активного їх використання на Близькому Сході під час операцій проти хуситів і відбиття іранських повітряних ударів по Ізраїлю й інших союзниках США.
Міністерство оборони України заявило, що українська сторона не отримувала від США офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги. За повідомленням, Київ зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань.
Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість надання Україні додаткових систем Patriot.